Marina-Rinaldi-Fall-Winter-2014-2015-Plus-Size-Clothing-2topshopReady to Wear Fall/Winter 2014-2015Marina-Rinaldi-Fall-Winter-2014-2015-Plus-Size-Clothing-8Büyük bedenin küçük hileleri

KİLOLU musunuz? Giydiğinizi kıyafeti kendinize yakıştıramıyor musunuz? Sezon trendlerinden mahrum mu kalıyorsunuz?
Amaaan boşverin bunları… Küçük hilelerle ve püf noktalarıyla benim diyen zayıf ve trendy giyinen kadınlara pek ala taş çıkarabilirsiniz. Tabii bunun için istekli olmanız gerekiyor.
Şimdi diyeceksiniz ki; ben istekliyim ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum…
Merak etmeyin zayıf bir kadın olsam da sizi gayet iyi anlayan biri olarak imdadınıza yetiştim :)
Biliyorum klişe bir laf ama bir kere önce vücudunuzu iyi tanıyın. Fazlalıklarınız kalçanıza mı yapışmış, göbeğiniz mi var, bacaklarınız çok mu kalın, kollarınız çok mu tombul…

mango-violeta-2014-fall-winter-lookbook (34)Bunları da dert etmeyin. Kilolarıyla barışık adamlar kadınlar araştırmış, denemiş, yapmışlar ve sizin için işin sırrını açıklamış…
Örneğin orantılı bir vücudunuz var ama kilonuz yüzünden istediğiniz kıyafeti giyemiyorsunuz. Bunun için öncelikle çok bol ve çok dar kıyafetlerden uzak durun. Çünkü bol kıyafet sizi olduğunuzdan geniş gösterirken, dar kıyafetler de bütün kusurlarınızı ortaya çıkartır. O nedenle üzerinize oturan ama yapışmayan parçaları tercih edin.
Eğer hem kısa boylu hem fazlalıklarınız varsa bu kez uzun elbiselerden uzun tuniklerden kaçın. Yok illa giyeceğim diyorsanız da bunları mutlaka topuklu ayakkabılarla kombinleyin…
En sevmediğim tarz, tayt ve tunik ikilisidir. Ne hikmetse nerede kilolu bir kadın görsem, Kızılay dağıtmış gibi hep aynı tarz… Vazgeçin bu sevdadan… Onun yerine bacağınız kalın değilse gayet güzel mini etek giyebilirsiniz. Böylelikle dikkatleri bacaklarınıza çekerek, diğer fazlalıklarınızı gizlemiş olursunuz. Eğer bacaklarınız kalın, baseniniz genişse boru paça pantolonlarla daha dengeli bir görünüm sağlayarak, kusurlarınızı kamufle edebilirsiniz.
Ceket giyecekseniz de blazer tarzını benimserseniz sizin yararınıza olur. Çünkü bu tarz ceketler kısa oldukları ve bele oturdukları için hem belinizi daha ince gösterecek, hem şık bir görünüm elde etmiş olacaksanız.
Üst bedende asla likralı giymeyin. Giyecekseniz alt bedende giyin. Çünkü likralı bluzlar üstünüze yapışacağı için her tarafınızdan fazlalıklarınız pörtler, bu da kötü bir görüntü yaratır.
Göğüsleriniz büyükse ve dikkatleri onun üzerinden çekmek istiyorsanız, önce sütyeninizi düzgün seçin. Desteklilerden uzak durun. Kıyafet seçiminde ise tabii ki V yaka ve göğüs bölgesinde baskılı, desenli tişörtlerden ya da bluzlardan kaçının. Bisiklet yaka bir tişört ve üzerine bir şalla göğüs kısmınızı saklayabilirsiniz.
2014-Fall-Winter-2015-Plus-Size-Fashion-Trends-41Renklerde de illa siyah giyeyim de beni zayıf göstersin diye düşünmeyin. Renkli parçalar da seçebilirsiniz. Ama bu kıyafetleri uzun zincir aksesuarlarla kombinlerseniz daha zayıf görünebilirsiniz.
Az önce büyük göğüslere sahipseniz V yaka giymeyin dedik ya, eğer göğüsleriniz küçükse rahatlıkla giyebilirsiniz. Çünkü derin V yaka gömlek, tişört ve kazaklar zayıf görünmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında. Hatta vücudunuzun üst bölümünü ve boynunuzu daha uzun göstereceği için, boyunuz da böylelikle daha uzun görünebilir.
Kalın bacaklarınız varsa boru paça pantolon tercih etmeniz gerektiğini yazdık. Ayrıca boyuna ince çizgili pantolonlar da bacaklarınızı daha ince ve uzun gösterir. Bu tarz pantolonları açık renk kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.
Elbise seçerken de bel kısmı drapeli olan parçalara yönelin. Çünkü bu tip elbiseler kamufle etmek istediğiniz fazlalıklarınızı örtmekle kalmayacak, aynı zamanda bel kıvrımınızı da ortaya çıkaracak.