Max_Factor_Candice_Swanepoel (1)

Sevgilinizi önce makyajınızla etkileyin!

Sevgililer Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm kadınların kendini en göz alıcı ve en güzel hissetmek istediği özel günler arasında yer alıyor. Sevgililer Günü’nde her kadın, hem kıyafeti hem de saçı ve makyajıyla bir bütün olarak etkileyici görünmek ve sevgilisini büyülemek ister.
Büyüleyici bir görüntü yaratmak için makyajın rolü büyük. MaxFactor Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak’ın, Sevgililer Günü’ne özel makyaj önerileriyle siz de istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

“Makyaj Rifat_Yuzuakyaparken en önemli ayrıntı kullandığım her ürünle doğal bir görüntü sağlamak” diyen MaxFactor Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak; “Sevgililer Günü’nde sevgilinizi etkilemek ve gözlerini kamaştırmak istiyorsanız sade ve duru güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. MaxFactorMiracleMatch fondöten ile doğal ve kusursuz bir ten görünümü yaratabilirsiniz. MaxFactorExcessShimmer krem farlar ışığınızı artırmak için ideal bir tercih olacak. Sade bir ten makyajını ışıltılı bir allık ile kombinleyip bol bol maskara ile kirpiklerinizi güçlendirin ve göz içlerinize aydınlık bir kalem uygulayın. Güçlü kirpikler için MaxFactor’ünVelvet Volume FalseLashEffect maskarası ideal bir tercih… Böyle bir makyajı dilerseniz nude bir ruj ile birleştirerek sadeliğinizin asaletini kanıtlayın; isterseniz de Marilyn Monroe ruj koleksiyonundaki kendinize en uygun kırmızı ile tüm dikkatleri üzerinize toplayın” diyor.

Makyaj tüyoları

Rıfat Yüzüak aynı zamanda kadınlar için bazı makyaj tüyoları da verdi

Tenin makyaja hazırlığı
Ten makyajı hazırlığında baz ve bakım kremlerinin kullanımına dikkat edilmesini öneririm bu tarz ürünler cildinizi harekete geçirir ve içindeki içerikler makyajınızın çabuk bozulmasını sağlıyor olabilir.
Ten hazırlığında doğru temizlenmiş bir cilt ve cildin ihtiyacına göre baz kullanımı yapmak çok önemli spesifik bir sorununuz yoksa direkt makyaja başlamak çoğu zaman çok daha doğru olabiliyor.

Fondöten seçimi ve kullanımı

Fondöten seçiminde en önemli unsur renk seçimidir. Rengi vücudunuza (dekolte) göre seçin
Bunun dışındaki ikinci önemli unsur fondötenin makyaja fon oluşturmak için kullanıldığı bilincinde olup fondötenle kusurları kapatmayı değil, rengi editlemeyi hedefleyin. Kusurları ise kapatıcıya bırakın

Kapatıcı kullanımıKOLAJ
Kapatıcı fondötenin kapatamadığı kusurlara retouch için kullanılır. Fondöten renginin yarım ton köyü olması daha iyi sonuç verebilir. Kapatıcıyı göz altlarında, sivilce, leke ve benzeri kusurlarda fondöten uygulamasından sonra lokal olarak kullanın.

Pudra kullanımı
En dikkat gerektiren uygulamadır ve ciltte sadece parlama endişesi olan kısımlarda kullanılır.
Gözaltı kapatıcısını sabitlemek için de iyi bir yöntemdir. Gereksiz ve fazla pudra kullanımı sizi yaşlı gösterebilir.

Kontör ile göz ve yüz boyutlandırma
Makyajın en önemli kısmıdır. Cildinizden iki ton koyu ve mat bir pudra kullanılır
Boyutlanmış bir cilt daha fit ve daha yukarıda görünür.
Yanlış ışığın yüzünüzü büyük, sarkık ve yorgun göstermesini engeller
Alın, elmacık kemikleri, burun, gidi ve gözde uygulanır sonucu en fark edilen uygulamadır.

Makyaja ışık verme
Makyajı ortaya çıkaran en önemli dokunuştur sedefli parlak açık renk pudralar ile yapılır.
Şakaklara uygulandığında cildi ışıltılı, gergin, sağlıklı ve genç gösterir.
Dudağın üst çizgisine uygulandığında dudağı daha iri ve çıkık gösterir.

Basic göz makyajı
Ten tonları ile günlük kullanıma uygun göz makyajıdır
Bronz pudra ve kahve tonlarında far kullanarak uyguladığım en sevdiğim ve cool bulduğum makyaj uygulamasıdır. Yapmanız gereken sadece bronz pudra ile gözünüzü belirginleştirip mat kahve bir farla arttırmak.

Eyeliner uygulaması
İyi bir eyeliner uygulaması için çok pratik yapmak şart. Her gün deneme yapılmasını öneririm. Her türlü eyeliner için önerim gözün orta kısmına çok küçük bir çizgi yapıp içe ve dışa doğru küçük hareketlerle dikkatlice bitirmeniz.

 

Yeni Max Factor Marilyn Monroe Ruj Koleksiyonu (3)