Biz ona, o da Türk kadınlarına hayran kaldıdefile (8)

HALE CEYLAN BARLAS

Bu yıl 19’uncu kez kapılarını açtı Dosso Dossi ve biz de her yıl merakla organizasyonu bekler olduk… Çünkü, tam anlamıyla bir moda rüzgarı esiyor. Bizi en çok heyecanlandıran ise defileye çıkacak olan Victoria Secret meleği oluyor.
Bu yıl yine unutulmaz bir etkinliğe imza atan organizasyonda ünlü top model Lindsay Ellingson podyumdaydı. İtalya’nın sahil kasabası Portofino’dan esinlenilerek dekore edilen podyuma çıkan ünlü top model, 4 ayrı firmanın ürünlerini sergiledi. Bir ara sahneye Dr. Alban “It’s my life” şarkısıyla çıkınca gözlerime inanamadım. 1990’ların efsanesi tam önümdeydi… O günleri yad ettikten sonra defileye devam ettik.
Lindsay gerçekten muhteşemdi. Hani biz kadınlar kıskanmadık desek yalan olur. E tabii zaman zaman ‘Amaan bacakları da çarpıkmış’, ‘Ay çok zayıf’ diyerek çamur atmaktan da geri kalmadık.
Defile sonrası Lindsay gazetecilerle bir araya geldi ve sorularımızı cevaplandırdı…

Dosso Dossi için neler söyleyebilirsiniz?
Gerek sahne tasarımı, gerek şovlar harikaydı. Böylesi bir şovun parçası olduğum için çok mutluyum. 10 yıldır modellik yapıyorum. 8 yıldır da Victoria Secret mankeniyim. Dünyanın pek çok yerinde çok sayıda organizasyonda podyuma çıktım ama Dosso Dossi’nin renkli dünyasını asla unutmayacağım.

8 yıldır Victoria Secret mankenliği yapıyorsunuz. Bunun dışında ilgilendiğiniz başka şeyler de var mı?
Kuyumculuk yapıyorum. Kendi yaptığım tasarımlarım var onlara altın üzerinde kullanıyorum. Bunun dışında ise tam bir hayvanseverim ve her fırsatta hayvan derneklerine yardım ediyorum.

Yakın zamanda Sean Clayton ile evlendiniz… Nasıl gidiyor evlilik?
Çok güzel gidiyor. Mutlu bir evliliğim var. Tanrı’ya şükürler olsun daha ne isteyebilirim ki?

Belki çocuk?
Evet, kesinlikle sağlıklı çocuklar… Şimdi değil ama belki üç yıl sonra iki çocuk istiyorum. Biri kız biri erkek. Hatta isimleri bile hazır.

Evde işleri, yemekleri kim yapar?
Yemekleri daha çok eşim yapıyor. Ben de arada bir sürpriz yapıyorum ve o gün yemeği ben hazırlıyorum. Buharda sebze yemeğini çok iyi yaparım. Hindi pişiririm.
Aslında güzel şeyler çıkıyor ortaya.

Yanlış bilmiyorsam eşiniz daha önce Türkiye’ye gelmiş. Siz buraya gelirken ne gibi tavsiyelerde bulundu?
Benim İstanbul’a geleceğimi sanmış. Dolayısıyla da Ayasofya Camii’ni gez, şu mekana git gibi tavsiyelerde bulundu. Bu dediklerini uygulayamadım ama ye ya da iç dediklerinin küçük bir bölümünü yaptım.

Mesela?
Türk kahvesini iç demişti, içtim, bayıldım. Ayrıca baklavaya hayran kaldım. Ülkeme giderken baklava götürmeyi düşünüyorum. Aynı şekilde Türk çayını da çok sevdim.

Hamama girebildiniz mi?
New York’ta gidiyordum hamama ama buraya gelene kadar gerçek hamamla tanışmadığımı anladım. New York’taki turistikti. Burada kese ve köpük yaptırdım. Farklı bir deneyimdi.

Birazcık da moda…Çok güzel bir kadınsınız ve stiliniz de çok konuşuluyor. Peki sizin stil ikonunuz kim?
Hem rahat hem de şık olduğu için Grace Kelly… Tüm Amerikalılar gibi ben de ona hayranım.

Türk kadınlarının giyimini tarzını nasıl buldunuz?
Çok güzeller. Türk kadınlarını çok tarz buldum. Düzgün giyiniyorlar. Davranışları da çok iyi.

Türk modacılardan tanıdığınız isimler var mı?
Maalesef yok. Sadece defilede tanıştığım isimler var. Dosso Dossi’de Velvet isimli markanın bir kıyafetini giydim ve çok beğendim.