20141018_135548(0)

Moda haftasını kötü yapmışlar, sevmedim!


Annem
bugün beni Mercedes Benz Fashion Week Istanbul etkinliğine getirdi. Pek heyecanlandığımı söyleyemem çünkü hiç keyifli değildi. Ben küçükken de gelmiştim, o zaman daha keyifliydi sanki. Bir de insanlar hiç konuşmuyor.
Annem diyor ki ‘İnsanların konuşup konuşmaması seni neden bu kadar çok ilgilendirdi?’
Basbaya ilgilendiriyor işte. Çünkü insanlar birbiriyle konuşmalı. Ne yani bir sır mı saklıyorlar da hiç konuşmuyorlar?
Beni asıl heyecanlandıran şey, annemin bana tütü etek giydirmesiydi. Bana hep ‘kışın ayakların üşür, yazın giy’ diyor ama bence hiç ayaklarım falan üşümüyor. Çok da güzel oldu hatta…

20141018_150449

Halim Tansug

Neyse annem baya bi gezdirdi beni. Hatta beksiteş’e (backstage) götürdü. Orada Halim Tansug amca benimle çok ilgilendi. Moda ve tasarımlarla ilgili bir şeyler söyledi. Odada her yerde mankenler vardı, çok kalabalıktı. Ha bir de saçlar ve makyajlar kıyafete göre yapılıyormuş. Mesela benim de sürekli saçım makyajım yapılsın diye manken olmayı düşünebilirim.

Sonra ordan bi abi beni de oturttu koltuğa saçımı falan yaptı. Nedense utandım. Yani çünkü şaka olarak yaptığını biliyorum ama o anda herkes bana bakıyodu. Ben de napim habire güldüm.
Makyaj bölümünden çıkınca, Halim amca ile Şeyma Subaşı’ymış, onun kıyafetlerinin olduğunu bölüme gittik. Bana podyuma çıkacak kıyafetleri gösterdiler. Yani şöyle söyliyeyim, bazıları çok güzeldi ama bazıları iğrençti. Hiç ama hiç benim tarzım değildi. Mesela bi tane etek yapmış, yarısı var yarısı yok. Berbat bir fikir yapmış bence. Bi de bol ve tüylü kıyafetler de vardı. Kim giyecek ki onları?
Bu arada anneme dedim ki ‘Neden burada hiç çocuk yok?’ O da ‘Burada sadece yetişkinler için defileler yapılıyor’ dedi.
Çok saçma…
Çocuklar için hiç defile olmaz olur mu? Bence çocuk defilesi de olmalıydı. Hatta Antrepo 3 denilen yerde, yer yoksa büyük defilesi bir yerde, küçüklerin defilesi bir yerde olabilirdi.
Mesela ben çocuk tasarımlarını merak ediyorum.
Aslında benim ne işim var ki burada?
Sonuçta, burayı pek sevmedim. Çocuklar için hiçbir şey yok.

20141018_150851Buradan büyüklere bir şey diycem… Çocuklar için de defileler yapın. Bize defile alanlarında park yapın. Canımız sıkılınca gidip oynayalım. Çünkü her yerde büyükler olduğu için sıkılıyoruz biz…
Annem diyor ki ‘Ne kadar çok kötüledin burayı’
Evet napayım sevmedim. 3 yaşımdayken böyle değildi buralar. Çok değişmiş. Sıkıcı olmuş. Hatta bir ara sıkıntıdan ‘lounge’ bölümüymüş, orada oturdum, bilgisayardan ‘Karlar Ülkesi’ni’ seyrettim, kola içtim. Aslında annem izin vermiyor kola içmeme ama o günlük bişi demedi.
Neyse ki bir ara ilgimi çeken şeyler de oldu. Defile öncesi nasıl hazırlıklar yapılıyor onu izledik. Baya yoruluyorlar ve baya bir ses çıkarıyorlardı.
Her yere çam ağacının çöplerinden döktüler. Bu da benim için değişik bir hikaye oldu. Belki okulda anlatırım arkadaşlarıma. Onlar şimdi bu tarz şeyleri bilmiyor olabilirler. Öğrensinler onlar da…

Yaşasın ‘Tütü etek’ giydim!
Moda haftasından bahsedince defilelere giderken nasıl bir kıyafet tercih ettiğimiz yazmayı az daha unutuyordum.
Bugün annemin de izin vermesiyle tütü eteğimi giydim. Eteğimi teyzem dikti. Biliyor musunuz benim doğum günümde giydiğim kostümlerimi bile o dikiyor. Biliyor yani böyle şeyleri. Yani aslında annem de dikmeyi bilseydi iyi olurdu.
20141018_161451Neyse üzerimdeki sweatshirt’ü annem Nişantaşı’ndan almış. Aynısından bir tane de onda var.
Ayakkabılarım ise Winx’li. Bu sene çok moda bence. Bir de çok rahat. Bir de kış aylarında iyi oluyor böyle botlar.
Kot montum ise LCW… Ben LCW’nin şarkısını çok seviyorum. Bak şimdi; Hayat bana vaykiki vay vay, vaykiki vaykiki vaykiki vayvay..

NOT: Siz iyi anlayın neler yaşadığımı diye, anneme bir de video çektirdim. Bir de tasarımlardan sadece beğendiklerimin fotoğrafını çekmesini istedim. Yani o gördüğünüz fotoğraftaki kıyafetlerin dışında pek beğenmedim koleksiyonu…

 

FOTO GALERİ