MAKYAJIN 50 TONU
Grinin Elli Tonu serisi (50 Shades of Grey) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ses getirdi. Kısa sürede roman kendine geniş bir hayran kitlesi edindi. Bence bunda romanın başkahramanı Christian Grey’in çok büyük etkisi oldu. Çünkü başarılı, zeki, yakışıklı, zengin gibi birçok kavramı barındıran bu adam pek çok kadının belki de dillendiremediği hayaliydi. Üstelik başta içeriği sadece cinsellik (ki bunu çoğu kişi pornografi olarak da tanımlıyor) gibi görünen roman serisi, Anastasia Steele adlı genç kızla tanıştıktan sonra Christian’ın yaşadığı büyük değişime ve aralarındaki aşka da tanıklık etmemizi sağladı. Şimdi tüm dünyada serinin bütün hayranları çekimleri süren filmi merakla bekliyor. Şubat 2015, Grinin Elli Tonu’nu sevenler için kilit tarih!
Bekleme süreci devam ederken bir işbirliği haberi geldi. Make Up For Ever filmle aynı adı taşıyan özel bir makyaj serisi hazırladı. Koleksiyon 4 farklı ve tabii ki limitli üretilen setten oluşuyor. Adı Grinin Elli Tonu olsa da makyaj serisi sadece gri tonları içermiyor. Pastel renklerde oluşan koleksiyondaki ürünlerin fiyatlarının 32-79 dolar aralığında olması bekleniyor. Seri, önümüzdeki ay satışa sunulacak. Meraklılarına duyurulur.dolce gabbana

D&G YARDIM İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Moda dünyası sık sık yardım için özel gecelere, tasarımlara sahne olur. Bunlar içinde ben en çok modacıların kıyafet, aksesuar ya da ayakkabı dışında farklı tasarımlara imza atmalarını seviyor. Tıpkı Dolce Gabbana’nın yaptığı gibi… Dolce Gabbana, üç yıldır üst üste Unicef Darfur çocuklara yardım için kurduğu fonun oluşturduğu Frimousses de Createurs projesinde yer alıyor. Tabii bu projede sadece D&G yok; Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Channel, Gucci, Sonia Rykiel de projede tasarladığı bebeklerle yer alan isimlerden…
Yardım için satışa sunulan koleksiyonun teması opera ve yaratıcı sanat olunca ortaya birbirinden şahane tasarımlar çıkmış. Ancak benim favorim Dolce Gabbana tasarımı Violetta adlı porselen bebek… Verdi’nin La Traviata operasının ana karakterinden esinlenerek tasarlanmış Violetta, siyah dantel elbisesi, kırmızı saten kemeri, mücevherli altın haçıyla sizi geçmişe götürüyor. Bebeğin elle boyanmış yüzü ise reçineden yapılmış. Bu bebekte koleksiyonun diğer parçalarıyla birlikte 24 Kasım’da açık artırmayla satılacak.

 

OTELE ÖZEL KOLEKSİYON
Dünyaca ünlü zincir otel markalarından The St. Regis Hotel and Resort, önümüzdeki günlerde İstanbul’da bir otel açmaya planlıyor. Henüz otel ortada yok ama otele özel bir eşarp koleksiyonu şimdiden hazır. Grup, bu özel koleksiyon için Jason Wu ile anlaştı. İstanbul’dan ilham alan koleksiyonda yüzde 100 ipek, üç ayrı eşarp bulunuyor. Koleksiyon Jason Wu ve St. Regis e-mağazalarında 195 dolardan satışa sunuluyor. Bu arada meraklısına küçük bir not: Otelin önümüzdeki yıl kapılarını açması bekleniyor.

YİNE H&M, YİNE İŞBİRLİĞİ H&M jeff
Gün geçmiyor ki H&M, moda dünyasında iz bırakacak önemli bir işbirliğine imza atmasın. İşte bu işbirliğinin son örneği de Ballon Dog çantalar… Ünlü sanatçı Jeff Koons’un adeta imzası haline gelmiş ikonik Ballon Dog, H&M’in çantalarında hayat buldu. 49.50 dolar fiyat etiketiyle görücüye çıkacak çantalar, 10 Aralık’ta H&M’in Paris’te Champs-Élysées caddesindeki mağazasında ve hm.com’da satışa sunulacak.