Ama benim kralım yok ki!

Annem bana yurtdışından Elsa’nın kostümünü sipariş etmiş çok mutluyum heyecandan nerdeyse hiç uyumıycam. Allahım lütfen zaman çabuk geçsin kalbim çok hızlı atıyor…
Aslında doğum günüme daha çok var. Ama yurtdışından sipariş edince 1 ayda geliyormuş, o yüzden annem de şimdi sipariş verdi.
Her doğum günümde kostüm giymeyi seviyorum. Annem anlattı, 1. yaş günümde uğur böceği olmuşum, 2. Yaş günümde annemle takım giyinmişiz, 3. yaş günümde teyzemin diktiği elbiseleri giydim, 4. yaş günümde Pamuk Prenses oldum, 5. yaş günümde yine teyzemin diktiği Prenses Yasemin kostümünü giydim, 6. yaş günümde yine Pamuk Prenses oldum, 7. yaş günümde ise Kraliçe Elsa olucam…

FotorCreatedKostümsüz olmaz!

Anneme “Niye böyle bir şey yazıyoruz ki? Ne gerek var. Hem ben sıkıldım, sen kendin yaz ben yazıyomuşum gibi” dedim “Olmaz insanları kandırmayalım. Bu köşe senin, sen yazmalısın” deyince çizgilifilimi kapatıp oturduk yazdık…
Çünkü ben size nerelerden kostüm alabilirsiniz, bu yıl kızlarda ve erkeklerde hangi kostümler çok seviliyormuş onu anlatacakmışım.
Bunları annem biliyor, o alıyor, ben nerden bileyim!

FotorCreated1Kızlar prenses erkekler prens olmalı

Çocuklar doğum günlerinde çok süslü giymemeliler. Çünkü o zaman çok pırıltılı oluyor ve herkesin gözü kararıyor. Onun yerine normal kıyafetler giyinmeliler. Pasta kesilirken de kostümlerini giymeliler. Bi de kostümünüz nasılsa ona göre giyinin. Uyuyan güzel olacaksanız saçınız onunki gibi olsun. Saçınız güzel değilse de gidin peruk alın.
Bence erkekler de kızların doğum günlerinde prenseslerin sevgilileri kostümü giymeli. O zaman daha uyumlu olurlar kızlarla.
Kendi doğum günlerinde de Batman, Örümcek Adam, Korsan Jack falan olabilirler. Bence çok da önemli değil. Zaten bide üzülüyorum onlara. Hiç kostümleri yok. Biz süslü olduğumuz için bize daha çok kıyafet yapıyorlar.

Wish'ten verdiğimiz sipariş...

Wish’ten verdiğimiz sipariş…

Yurtdışı iyi ama çok geç geliyor

Şimdi yazacaklarımı annem söyledi bana. Ben de kendimce size anlatıcam. Benim Elsa kıyafetimi yurtdışından söylemişti ya annem, orasının adı Wish’miş. Her şey sudan ucuzmuş bide çok güzelmiş. Mesela bana aldığı kostümü görünce bayılacak gibi oldum. İstanbul’da hiç öylesini görmemiştim.
Tabii başka yerler de varmış. Özel dikim yapan atölyeler, oyuncak mağazaları, kostümcüler, çocuk giyim mağazaları gibi. Buralarda bu sene en çok Karlar Ülkesi’ndeki Kraliçe Elsa ile onun kardeşi Prenses Anna’nın kostümleri çok satılmış. Bir de Prenses Sofia…
Bunların oyuncakları da çok güzel…