minimaster

Okul olsa ama ders olmasa hep eğlence ve çizgifilm olsa 

Merhaba…
Uzun zamandır köşeme bir şey yazamadım. Aslında annem çok ısrar etti ama okula gittiğim ve sürekli ders yaptığım için hafta sonlarını kendime ayırmak istedim.
Bugün sizlere moda, stil, tarz, alışveriş gibi konulardan bahsetmeyeceğim. Çünkü tatildeyiiiiiiimmmmm, hatta şu an ders yapmamak için anneanneme kaçtım
Size sömestr’da çocuklarınızı nereye götürmelisiniz, annem beni nerelere götürdü ve götürecek, nerelerde ücretsiz gösteriler var onları yazacağım. Daha doğrusu annem sizin için toparladı, bana gösterdi, ben de “Güzel olmuş, ben de bunları sevmiştim zaten” dedim ve o da yazdı.
Bu arada geçen hafta annem Biletix’in toplantısına gitmiş. Orada yeni oluşumları Minimaster’ı tanıtmışlar. Eve geldiğinde bana da anlattı. Yani artık internette sayfa sayfa çocuklar için neler var bakmak zorunda kalmayacağız.
Şimdi okuyacaklarınızı da annem yazıyor, çünkü ben anlatamam bu bilgileri…

Minimaster ile çocukları kültürel aktivitelere doyacak

Biletix, kültür ve sanat bilincine sahip yeni nesillerin gelişimini desteklemek amacıyla, tamamen çocuklara özel bir platform olan “Minimaster”ı geliştirdi. Toplantıda yeni platformlarını anlatan Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine, bu platformun çocukların kültürel ve sanatsal gelişiminde etkili bir rol oynayacağına dikkat çekti.
Konuşulan konulardan en dikkat çekeni ise Ipsos’un 2014 yılı Türkiye’yi Anlama Kılavuzu çalışmasına göre açıklanan verileriydi. Bu verilere göre bugün ülkemizin yüzde 96’sı hiçbir zaman opera veya baleye gitmiyor. Yüzde 80’i tiyatroya, yüzde 73’ü ise hiçbir zaman konsere gitmiyor. Nüfusumuzun yüzde 78’i resim yapmazken, yüzde 84’ü de hiçbir müzik aleti çalmıyor ya da çalamıyor. 77 milyon gibi kalabalık ve genç bir nüfusu olan ülkemiz için bu tablo acı verici.
Biletix olarak bu tabloyu tersine çevirmek gibi bir misyon edindiklerine de değinen Kemal Erdine, misyon çerçevesinde, sadece eğlenceye değil, toplumun kültür ve sanata da erişimini kolaylaştırmak için yeni ürünler, yeni kategoriler geliştirlerinin altını çizdi: “Bu misyonumuzu bir üst boyuta taşıyacak olan son çalışmamız minimaster ile sadece ve sadece çocuklara sesleniyor, onların seslerini diğer çocuklar ile paylaşmalarına aracılık ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; çocuklar bizler kadar birbirlerinden de etkileniyor.”
Platform, 2 yaşından 13 yaşına kadar tüm çocuklara hitap ediyor ve pek çok etkinlik alanları var. Çocuklar, isterse çizdiği bir fotoğrafı isterse duygu ve düşüncelerini blog’ta paylaşabiliyor. Her etkinliğe anında ulaşabileceğiniz platformu ziyaret etmenizde fayda var.

Madagaskar için çok heyecanlıyım

Sezuş'un Hikayeleri : Efe ve Bulut

Sezuş’un Hikayeleri : Efe ve Bulut

Cuma günü okullar tatil olur olmaz anneme sormaya başladım “Anne ne plan yaptın, nereye gideceğiz?” diye. Tek söylediği “Sürpriz” oldu.
Cumartesi hiçbir şey yapmadık. Beni kuzenim Yağmur ile oynamam için dayımlara bıraktı. Pazar günü ise ilk sürprizini gösterdi. Beni Sezen Aksu’nun yazdığı tiyatroya götürdü. Sezen Aksu aslında şarkıcıymış. Zaten tiyatroda da hep onun şarkıları vardı. Tabii onu da annem söyledi.
Oyunun adı: Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut
Oyun 8 Şubat’a kadar devam edecek.
Ben çok beğendim. Bir kere çok eğlenceliydi. Bir de önde oturduğum için köpekler hep yanımdaydı, benimle oynadılar, çok mutlu oldum…

Köstebekgiller : Perili Orman

Köstebekgiller : Perili Orman

Pazartesi günü Köstebekgiller: Perili Orman filmine gittik. O kadar kalabalıktı ki 2 saat başka bir seansa girmek için bekledik.
Film bence güzeldi. Zaten önceden çizgifilmini de izliyordum, o yüzden tanıyordum oyuncuları…

Salı günü Zorlu Center’daki Kibritçi Kız’a gittik sınıftan 3 arkadaşımla. Zafer Ali, Şevval ve Ecrin ile oyunu izlemek çok eğlenceliydi. Hem biliyor musunuz oyunu ücretsiz izleyebiliyor, oyun sonunda oyuncularla fotoğraf çektirebiliyorsunuz.

Çarşamba günü de Bahçelievler Belediyesi’nin ücretsiz sinema gösterimine gittik. Madagaskar Penguenleri’ni kaçırdım gidemedim diye üzülmüştüm ama belediyede olduğunu öğrenince annem hemen oradan ücretsiz bilet almış. Siz de evinizin bulunduğu belediyelerin etkinliklerini kontrol edin. Hepsi çok güzel ücretsiz etkinlikler hazırlamışlar.

Perşembe günü annemin işleri olduğu için beni anneanneme bıraktı. O da güzel bir aktiviteydi. Anneannemin komşularıyla güzel vakit geçirdim.

Madagascar Live

Madagascar Live

Cuma günü yine sinema günü. Bugün ve haftaya yine bir sürü çocuk filmi gösterime girecek. Ben en çok Sünger Bob Kare Pantolon’u bekliyorum. O 6 Şubat’ta gösterime girecekmiş. Hem de 3 boyutlu olarak. Bugün ise Yedi Cüceler başlayacak. Annem fragmanını izletti kesinlikle gitmeliyiz yani. Bence siz de gitmelisiniz. Bir de sinemada 6 Kahraman var. Ona da götürecek annem.

Cumartesi ise en sevdiğim en merak ettiğim Madagaskar Live’a gideceğim. Şimdiden heyecan bastı. Çünkü filmdeki aslan, zürafa, zebra, penguenleri yakından göreceğim. Daha gitmedim ama beğeneceğime eminim. Siz de çocuğunuzu götürebilirsiniz.

Pazar günü sanırım bir yere gitmeyeceğim. Yani annem çok yorulmuş olacak büyük ihtimalle. Ama önümüzdeki hafta için yine bir şeyler hazırladığını biliyorum…

6-7-8 Şubat’ta Ice Age Live / Buz Devdi Canlı gösterisi Volkswagen Arena’da
31 Ocak 1 Şubat Canavar Arabalar Sinan Erdem Spor Salonu’nda
Gösterilerin dışında AVM’ler de pek çok etkinlik hazırladı. AVM’lerin sitelerinden detaylı bilgiyi alabilirsiniz…