1Bu kıyafetler için bile hamile kalınır

İşte merakla beklenen o sonuç çıktı; Hamilesiniz…
Ağlamalar, gülmeler, tedirginlik, ne yapacağını bilememe, şaşkınlık, sevinç her şey bir arada, duygular karmakarışık…
Ama güzel şey anne olacağını bilmek, 9 ay karnında taşımak, onu ilk kez hissetmek, kalp atışını duymak, tekmelerine maruz kalmak…
Ne var ki ilk 1 ay geçtikten sonra tüm bu duygular yerini “Ya çok kilo alırsam, ya kıyafet bulamazsam, ya giydiğim yakışmazsa, ya çirkinleşirsem” gibi endişelere bırakıyor…
Aslına hiç gerek yok bu tarz endişelere. Çünkü günümüzde tüm kadınlar artık çok bilinçli. Nasıl beslenmesi, nasıl giyinmesi, nasıl bir hamilelik geçirmesi gerektiğini gayet iyi biliyor.
En azından “Aman çocuk kilo alsın” diye homini gırtlak yemek yiyen yoktur herhalde!
Hem ayrıca kilo alsanız da sorun etmeyin, nasıl olsa uykusuz geceleriniz oldukça, emzirmeye devam ettikçe siz farkında olmadan vereceksiniz o kiloları…
Neyse…
Gelelim asıl konumuza…
Hamile giyimi…
Eskiden fazla seçenek yoktu. Herkes büyük beden kıyafetler tercih ederdi. Şimdi ise pek çok hamile giyim markası görüyoruz. Bunlardan biri de GeBe…
10 yıl önce küçücük bir butikle başladılar bu işe. Kısa sürede kadınların ilgilisini çeken marka bugün, AVM’lerde bulunan 12 mağazası, 20 ülkede 100’ü aşkın satış noktası ile hizmet veriyor.

3Feminen ve neşeli

GeBe ile tanışmam 8 yıl önce oldu. Kayra’ya hamileydim ve açıkçası o zamanlar şimdi olduğu kadar fazla seçenek yoktu. Bakırköy’de GeBe yazısını görünce resmen daldım içeriye… Esprili tişörtleri ilk olarak burada gördüm ve bayıldımmm!
Tabii hemen alışverişe başladım. Tulumlar, tişörtler, pantolonlar, elbiseler, etekler derken neredeyse tüm gardırobu baştan sona hamile kıyafetleriyle doldurmuştum.
Geçtiğimiz hafta da markanın yeni sezon kıyafetlerini görmeye gittim. GeBe Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Bulak ile Dünya Ticaret Merkezi’ndeki ofislerinde buluştuk. Yasemin Hanım tüm tasarımları tek tek gösterdi ve büyük bir heyecanla anlattı. İnanın o yaz koleksiyonunu gördüğünüzde yeniden hamile olmayı isteyebilirsiniz.
Çünkü sadece hamileyken değil, günlük hayatta da rahatlıkla giyebilirsiniz. Rengarenk desenlerin, egzotik renklerin ve sportif baskılı parçaların ön planda olduğu koleksiyonda, üzüm renginden şeker pembesine, haki-marshmellov kombinasyonunun mükemmel uyumundan bal köpüğü ve taş tonlarına kadar zengin bir renk skalası var.
2Pastel tonlarda ince trikolar baharın tatlı serinliğine eşlik ederken yumuşak tuşeli kumaşlardan baskılı elbiseler ve bluzlar anne adaylarının favorisi olacak.
Safari renklerinin hakim olduğu baskılı bol keten pantalonlar, tunikler ve uçuşan elbiseler de kombinlenmesi rahat ve aynı zamanda son derece şık.
Doğu kültüründen ilham alan baskı ve nakışlarla detaylandırılan bohem bluzlar vücut hatlarını toparlayıcı, rahatlıkla esneyen özel kesim pantalonlarla kombinlenirken, siyah-beyaz kontrastının zerafeti modern formlarla koleksiyonda yer almakta.
Bu grupta yeralan laser cut-brode kumaştan tasarlanan trenchcoatlar, elbise ve tunikler koleksiyonun en özel parçalarından.
Minik çiçekler, kalpler ve puanlı baskıların öne çıktığı tasarımlar, 50’li yılların stilini yansıtıyor. O dönemdeki gibi romantik floral desenli elbiseler ve bluzlar ultrafeminen ve modern detaylar göze çarpıyor.

Siz de bu muhteşem koleksiyonu incelemek istiyorsanız e-gebe.com adresini ziyaret edebilirsiniz…

4