TREND ÇADIRI LOGO

Trend Çadırı
Berrin Haberveren


En kedi koleksiyon

KARL3Karl Lagerfeld’i tanıyıp da içinizde kedisi Choupette’in adını duymayan yoktur herhalde. Ünlü modacının henüz minik bir yavruyken edindiği bu siyam kedisi öyle şartlarda yaşıyor ki insanın kedi olası geliyor. Paris’te bir malikenede yaşayan Choupette’in özel hizmetçileri var. Bu arada iPad kullandığını, Lagerfeld ile aynı masada yemek yediğini, özel jetlerle seyahat ettiğini de es geçmeyelim. Lagerfeld’in gözdesi Choupette, daha önce Shu Uemura’nın makyaj koleksiyonunun ilham perisi olmuştu, bu sene ise modacının kendi markasının aksesuar yüzü oldu. Modacının “Monster Choupette” adını verdiği yeni aksesuar koleksiyonu çanta, cüzdan, çorap, eşarp gibi ürünlerden oluşuyor. Çizgisini çok sevdiğimden olsa gerek ben Monster Choupette’e bayıldım. Koleksiyon 1 Kasım’da satışa sunulacak, beklemede kalın!

Sadece evde giyin!

BİRKENSTOCKSizi bilmem ama ben oldum olası şehir içinde terlik giymeye karşıyımdır. Tatilde, sayfiye yerlerinde falan tamam ama şehrin göbeğinde hele hele işe gelirken terlik giyilmesinden hiç hoşlanmam. Bir de o şıpıdık şıpıdık ses yok mu; beni hasta
eder. Üstelik terlik giyenlerin önemli bir oranı da ayaklarının bakımını yapmayınca ortaya gerçekten kötü bir görüntü çıkar. Malumunuz bu yaz terlik çok modaydı. “Ünlü modaevlerinin koleksiyonlarında kendine yer bulan terlikleri sokaklarda bol bol gördük. Çok şükür kurtulduk” derken Birkenstock’un kış koleksiyonunda yer alan kürklü terliklerle karşılaştım. Normalde Birkenstock’u çok severim, hem rahatlığı hem de tasarımıyla bazı kıyafetlerin altında gerçekten hoş görünür. Ancak bu kürklü modelleri ne diğer markalarda (ki Celine 2013 İlkbahar koleksiyonunda benzerleri vardı) ne Birkenstock’ta sevmedim, sevemedim… Eminim bu terlikleri soğuktan titreyerek de olsa giyen moda kurbanları çıkacaktır. Bence siz siz olun bu terliklerle sokağa falan çıkmayın, moda kurbanı olmayın!

Bu dövme tırnaklarınıza çok yakışacak

DÖVME3DÖVMEDÖVME2

Çocukken en sevdiğim şeylerden biri dövmeli sakızlardı. Sırf bu yüzden paramı sakıza yatırır, daha sakızı çiğnemeden paketten çıkan dövmeleri elime, koluma, ayağıma yapıştırırdım. Tabii yaşım ilerledikçe bu merakımdan vazgeçtim. Ta ki bu yaza kadar… Bu yaz geçici dövmeler moda oldu. Flash Tattoos markasıyla piyasaya çıkan dövmeler gümüş ve altın renkleriyle adeta bir mücevher gibi bedenimizi süslemeye başladı. Bu trend bir anda her yanı sardı, özellikle de Instagram sayesinde hızla yayıldı. Türkiye’de de bu trendi ilk kullanan Burcu Esmersoy’du. Tabii başta bu dövmelere sahip olmak çok da kolay değildi, yurtdışından sipariş etmeniz gerekiyordu. Ancak kısa sürede “girişimci ruhlu” kişiler Türkiye’de de Flash Tattoos ürünlerini satmaya başladı. Hatta Flash Tattoos alternatifi markalar bile türedi. Peki, şimdi yaz bitti, sonbahar geldi diye bu trend sona mı erecek? Tabii ki hayır! Belki vücudumuz giysilerin altında kalacak ama ellerimiz ve tırnaklarımız hala açıkta… Flash Tattoos modelleri arasından küçük olanları bileğinizde (ki benim favorim bileğin iç kısmı), parmaklarınızda yüzük niyetine ya da tırnaklarınızda oje üzerine kullanabilirsiniz. Kısacası “Bu trendi kaçırdım” diye üzülmeyin, çünkü Flash Tattoos çılgınlığı kışın da sürecek. O yüzden bir an önce geçici dövmenizi alın ve bronzluğunuz devam ederken kullanmaya başlayın.

Meraklısına not: Ben illa orijinalini alırım diyenlerdenseniz www.flashtat.com adresinden
20-30 dolar arasında değişen fiyatlarla geçici dövmenize sahip olabilirsiniz.
*Fotoğraflar luludklifestyle.com ve popsugar.com sitelerinden alınmıştır.