Hangi birini alayım diye şaşıracaksınız

Markalar yavaş yavaş yeni sezon koleksiyonlarını görücüye çıkarmaya başladı… Bugün de Batik, özel bir davetle ilkbahar-yaz koleksiyonunun tanıtımını yaptı. Eskiden olsa Batik’ten pek alışveriş yapmayı düşünmezdim ama son yıllarda çizgisini öyle değiştirdi ki, gardırobunuzda illa olması gerektiğini düşündüğüm parçalar var. Renkler, desenler, modeller beni benden aldı.
Baharın enerjisi ve rengini yeni sezon koleksiyonuna yansıtan Batik, şimdiden iddiasını ortaya koymuş durumda.
Desen ve baskıların ön planda tutulduğu koleksiyonda; Rönesans Dönemi’nin zengin ve bohem görünümünden çiçek be botanik bahçelerinin tropik etkisine, Doğu Asya’nın elegan ve sofistike etkilerinden, hippilerden ilham alan stilize retro çiçek desenlerine kadar Batik’in 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda adeta festival havası esiyor. BATIK_1427
Altı ana başlıkta hazırlanan koleksiyonda, 1950’ler ve 60’lar orta yüzyıl modernizmini günümüze taşırken, 1970’lerin huzuru Batik kadınının stiline etki ediyor. Manastıra Aitlik, Antika Toplayıcısı, 1970’lerin Düzenbazı, Orta Yüzyıl Çağdaş, Romantik Tabur ve Spor Glam temalarından oluşan koleksiyon, kalıplarıyla da Batik kadınının stiline baharla beraber yenilik getiriyor.
Dar deri ceketler, halter elbiseler, boru paça pantolonlar, rahat tulumlar, uçuşan elbiseler,
kalem etekler, gömlek elbiseler, tam daire etekler ve tshirt elbiseler, şık tulumlar, yırtmaçlar görülmeye değer…

BATIK_2638

BATIK_1698

BATIK_0792